1. ANASAYFA
 2. HABERLER
 3. ÖRNEK PROJELER
 4. SORULAR
 5. KANUN
 6. GALERİ
  1. Foto Galeri
   1. 1. Etap
   2. 2. Etap
  2. Video Galeri
   1. Kentsel Dönüşüm Canlı Yayını (26.03.2015)
   2. Meclis Üyelerimiz Kentsel Dönüşüm İnşaatını inceledi
   3. TRT Haber'de Kentsel Dönüşüm Projemiz
   4. Tanıtım Filmi
 7. İLETİŞİM

  

GALERİ / Foto Galeri / 1. Etap

 Kentsel Dönüşüm’de 1. Etap Tamamlandı

 

Kentsel Dönüşümün birinci etabı tamamlanarak mülkiyet sahiplerine daireleri teslim edildi.

 

Erenler Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan protokol neticesinde başlatılan 6306 sayılı yasaya göre Türkiye’de bir ilk olan Kentsel Dönüşüm Projesinde tamamlanan 280 konut ve 2 ticaret merkezli birinci etabın ardından ikinci, üçüncü ve ardında ki etaplarda eş zamanlı çalışmalar sürüyor.

 

Erenler Belediyesinin yürüttüğü kentsel dönüşüm projesinde ilk etap daireler tamamlandı. 1. Etap yaklaşık 4 hektar alan içerisinde 12 blok, 280 bağımsız bölümü kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesinde mülkiyet sahipleri eşyalarını taşıyarak yeni evlerinde oturmaya başladı. Yaklaşık 37 dönüm arazi üzerinde yapılmış olan proje; 2+1, 3+1 (93 m2’den 139 m2’ye kadar değişik ebatlarda) dairelerden oluşmaktadır.  Proje alanında spor alanları, sosyal alanlar, gezi yolları, dinlenme alanları ve oyun parkı alanı bulunmaktadır. Yer altı çöp konteynerleri ve ayrıca her kat koridorunda çöp toplama kapakları vardır. Her kattan atılan çöpler bodrum katta konteynerde birikerek görevlinin ana çöpe ulaştırmasını sağlamaktadır. Binalarda asansör ve şifreli blok girişleri bulunmaktadır. Deprem riskine karşı binalarda jet grout metodu ile zemin güçlendirmeleri yapılmıştır.

 

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk depreme dayanıklı yapılar yaptıklarını ifade ederek, inşa edilen konutların altında 80 cm çapında 130 tane beton kazık olduğuna, Bakanlığın 10 şiddetinde ki bir depremi baz alarak statik hesaplamalar sonucunda onay verdiğine dikkat çekti. Başkan Öztürk; “Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk Etabı bitti. Son kontrollerimizi de yaparak dairelerimizi vatandaşlarımıza teslim ettik. Belediyemiz, bakanlıktan tam yetki alarak kentsel dönüşüm projesini yürüten ilk belediye olmanın sorumluluğu içerisinde diğer etaplardaki çalışmalarını da sürdürüyor. Bakanlık Kentsel Dönüşüme başlayacak tüm belediyeleri bize göndererek bizi örnek gösteriyor.  Kentsel Dönüşüm çalışmalarımızla doğal afetlere hazırlıklı, insan hayatını tehdit eden risklerden arındırılmış normlara uygun sağlıklı, güvenli, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulması hedefi ile yolumuza devam ediyoruz. ” dedi.