1. ANASAYFA
 2. HABERLER
 3. ÖRNEK PROJELER
 4. SORULAR
 5. KANUN
 6. GALERİ
  1. Foto Galeri
   1. 1. Etap
   2. 2. Etap
  2. Video Galeri
   1. Kentsel Dönüşüm Canlı Yayını (26.03.2015)
   2. Meclis Üyelerimiz Kentsel Dönüşüm İnşaatını inceledi
   3. TRT Haber'de Kentsel Dönüşüm Projemiz
   4. Tanıtım Filmi
 7. İLETİŞİM

  

Başkan Diyorki

Biz ilçemizdeki kentsel dönüşümü yerinde gerçekleştireceğiz. Yıllardır yaşadığımız mahallemizde, dostlarımızla, komşularımızla ve önem verdiğimiz değerlerimizle yine iç içe olacağız ve hep bir arada ekmeğimizi, en önemlisi hayatımızı paylaşmaya devam edeceğiz.

Mimari anlamdaki teknik çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Riskli alanlarda yeniden planlama çalışması yaparak şehircilik ilkelerine uygun alt yapılarının da düşünüldüğü ada bazlı projeler hazırlanıyor.

Vatandaşlarımız projeyle ilgili bilgi almak istedikleri tüm konularda detaylı bilgi ve hizmeti Sakarya Caddesi, Elmas otel karşısında bulunan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) binası yanında hizmete giren Kentsel Dönüşüm irtibat bürosundan alabilecekler.

Doğaya ve çevreye uyumlu, sosyal alt yapı standartlarını tamamlamış sağlam yapılarda güvenle yaşamanız, en önemli hedefimiz. Bu nedenle; ısı yalıtımlı, asansörlü ve depreme dayanıklı binalar yapacağız. Çocuklarınızın güvenle oyun oynadıkları park alanları, yürüyüşünüzü keyifle yapacağınız yürüyüş parkurları, aracınızı güvenle park edebileceğiniz otoparklarınız olsun istiyoruz. Sonuçta maddi olarak da daha çok prim yapacak konutlarınızda, daha ekonomik, daha sağlam, konforlu ve güvenli bir şekilde yaşamaya devam edeceksiniz. Kentsel dönüşüm; sadece muhtemel bir depreme karşı can ve mal emniyetini artıracak adımlar atmak değil, esasında her anlamda (mimari, çevre, sosyal, kültürel vb.) planlanarak, şehrin daha yaşanabilir hale getirilmesidir. Kentsel Dönüşüm, insanımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak bir faaliyet olmanın yanında; kentlerimizi yemyeşil parkları, geniş ve rahat yolları ile huzur veren, güvenli, nimeti ve bereketi bol yerler haline getirmenin de adıdır. Kentsel dönüşüm; doğru dürüst yolu olmayan yerleri yola kavuşturmak; çocuklar için oyun oynayacakları alanların, parkların bahçelerin sayısını artırmaktır. Kentsel dönüşüm, sosyal adalettir aynı zamanda. Vatandaşlarımızın sağlıklı konutlara kavuşmasını temin etmenin yanında, evi olmayan birçok insanımızı de ev sahibi yapma hamlesidir.