1. ANASAYFA
 2. HABERLER
 3. ÖRNEK PROJELER
 4. SORULAR
 5. KANUN
 6. GALERİ
  1. Foto Galeri
   1. 1. Etap
   2. 2. Etap
  2. Video Galeri
   1. Kentsel Dönüşüm Canlı Yayını (26.03.2015)
   2. Meclis Üyelerimiz Kentsel Dönüşüm İnşaatını inceledi
   3. TRT Haber'de Kentsel Dönüşüm Projemiz
   4. Tanıtım Filmi
 7. İLETİŞİM

  

HABERLER / Öztürk’ten Roman Konutları Müjdesi

 Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 39.su düzenlenen AK Parti Erenler İlçe danışma meclisi toplantısında Belediye hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.  

“25 Milyon liralık Altyapı yenileme Projesi”

 

Toplantıda SASKİ tarafından ilçe genelinde başlatılan İçme Suyu ve Kanalizasyon hattı yenileme projesi hakkında konuşan Öztürk bu proje ile Erenler’de neredeyse % 70 e varan yaşanan su kaybının önüne geçileceğini ifade ederek;

SASKİ tarafından Erenler Merkezinde yapılan çalışmada Kentsel dönüşüm bölgesi ve Uluyol bölgesinin çok önemli bir kısmı hariç altyapı yenileme çalışması başladı. Erenler Merkezde şebeke kaybı hatta giren 100 litre suyun 70 litresi toprağa karışıyor. Yani % 70 su toprağa karışıyor. Maddi zararı olduğu gibi en önemli zararı da zemin sıvılaşmasına da neden oluyor. 25 milyon liraya şebeke yenileme ihalesi yapıldı. 20 milyon lirası su şebekesi, 5 milyon lirası ise yağmur suyu şebekesi için ayrıldı. 1 senede kendini amorti edebilecek bir proje. Erenlerin istisnasız tüm sokakları kazılacak. SASKİ ile koordineli çalışılacak. Ve proje bitiminde artık suyumuz toprağa karışmayacak.” dedi.

 

“Roman Konutları Ekim ayının sonunda ihalede”

 

Türkiye’de bir ilçe belediyesi tarafından yapımı sürdürülen ilk Kentsel dönüşüm olan ve tüm Ülkede örnek gösterilen Kentsel Dönüşüm Projesinin geldiği aşama ve Roman Konutları hakkında bilgiler hakkında da bilgiler veren Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk burada vererek şu ifadeleri kullandı;

 

“Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk Etabı bitti. Son kontrollerimizi de yaptık. Dairelerimizde vatandaşlarımıza eksiksiz bir konut teslim etmiş olacağız. Bununla birlikte diğer etaplarında projeleri çizildi. Onlar üzerine çalışmalarımız sürüyor. Bakanlık Kentsel Dönüşüme başlayacak tüm belediyeleri bize göndererek örnek gösteriyor. 11 Ekim’de belediye mülkiyetinde bulunan 6 adet 139 metrekare ve 1 adet de 120 metrekarelik toplam 7 adet dairemiz satışa çıkacak. Israrla tavsiye ediyorum. İmkânı olan ihtiyacı olan varsa hiç düşünmesin alsın. Devamında ise Bakanlığa ait dairlerin satışı yapılacak. 144 adet roman konutları ile ilgili pazartesi günü ilanını çıkıyoruz. Bunların ölçüleri 75 metrekareden 180 metrekareye kadar değişiyor. Büyük ihtimalle Ekim ayının sonunda ihalesi olacak”

 

“Asla Olmaz”

Konuşmasının son bölümünde kamuoyunda gündeme gelen ikinci darbe girişimi söylentileri hakkında da duygu ve düşüncelerini de ifade eden Başkan Öztürk; “Bu tür konuşmalar bundan sonra hep olacak. Bu sözleri ciddiye almayalım. Ancak hiçbir zaman rehavete de kapılmayalım. Türkiye’de o manada bir darbe girişimi bundan sonra asla olamaz” ifadelerini kullandı.